הפעל נגישות

אימון רפואי

אימון רפואי הינו כלי המסייע לחולים, לבני משפחותיהם ולצוות הרפואי המטפל "לנהל את המחלה". מטרתו להקל על תחושות של בלבול וחוסר וודאות, להעניק כלים מעשיים ולקבל תמיכה כוללת ומקיפה בכל היבטי ההתמודדות עם המחלה.

כאשר אדם מאובחן כחולה במחלה כרונית, אקוטית, אוטואימונית או נפגע בתאונה, כל חייו כפי שהכיר אותם עד כה מתהפכים. הוא והקרובים אליו חווים משבר עמוק. תחושות של פחד, כעס, חרדה, חוסר אונים ואובדן חוברים למציאות חדשה של מונחים רפואיים, בירוקרטיה ואילוצים רבים ושונים.

האימון הרפואי מסייע לחולים, למחלימים ולבני משפחותיהם:
להבין טוב יותר את התהליכים הרפואיים ואת משמעותם והשלכותיהם. למאמן רפואי מקצועי ניסיון וידע בנושאים רפואיים, בדיקות, טיפולים ותרופות. הוא מלווה ברופא בכיר מייעץ ובעל גישה חופשית לרופאים מומחים בתחומים רבים ושונים.
להתמודד עם תחושות של בדידות וחוסר אונים. להיות אוזן קשבת או כתף.
• להוות משענת רגשית ולתמוך באמצעות נוכחות וזמינות.
להיות שם בכל הפרטים הקטנים. לסייע בהתנהלות בירוקראטית, מול הממסד הרפואי, קופות החולים, חברות ביטוח, מוסדות המדינה. לסייע בהשגת ציוד, אביזרים או תרופות. להגיש סיוע בהתמודדות תעסוקתית, מול מקום העבודה.
להטמיע הרגלים חדשים, לאפשר קבלה עצמית, לסייע בהסתגלות למציאות שנוצרה וללוות את המטופל בהתאמה מחודשת של המטרות והיעדים. מאמן רפואי יעזור למתאמניו ליצור לעצמם אופקים חדשים, אתגרים ושאיפות שיכוונו אותם קדימה ויעניקו להם סיבה טובה לקום בבוקר.
לסייע בהתמודדויות בתוך המשפחה כגון: כיצד לספר לילדים, מה לספר, כיצד לעזור להם להתמודד, כיצד לבשר להורים מבוגרים והתמיכה בהם, התמודדות זוגית, מיניות ועוד.

מאמן רפואי יודע שכל אינדיבידואל זקוק לעזרה אחרת ומתמודד באופן שונה עם המצב. הוא יודע לתמוך בכל משפחה בדרכה שלה, ואולי חשוב יותר,הוא ניחן ברגישות לדעת מתי ללחוץ ומתי להרפות .

אימון רפואי מחזיר את תחושת השליטה לידי המטופל ומאפשר לו להפנות את המשאבים להתמקדות בהחלמה. ניתן למצוא עדויות רבות של מאמנים רפואיים, המעידות על שיפור משמעותי בכל המדדים, הרפואי והאישי, של חולים שעברו תהליך של אימון רפואי. להיות מאמן רפואי, יותר מכל היא תחושת שליחות עבור העוסקים בתחום.

בבחירת מאמן רפואי:
בחרו מאמן מוסמך בעל תעודת אימון רפואי המעידה על השכלתו בתחום והעדיפו מאמן החבר בלשכת המאמנים בישראל, כמאמנת רפואית אני שומרת על כללי אתיקה דיסקרטיות.
בחרו מאמן מנוסה המציג בפניכם המלצות, ניסיון, ידע וקשרים. והעיקר – הקשיבו לתחושת הבטן שלכם. אין תחליף לכימיה שלכם עם המאמן, לתחושת החיבור, הנינוחות ולמידת האמון שאתם רוחשים לו.